fbpx

Wspólny projekt NASA wraz z Casio, czyli model DW5600NASA20-7CR

Kolejny news od Japońskiej firmy zegarkowej Casio. Dnia 24.04.2020 roku w świat obiegła informacja i nowym modelu czasomierza Casio o pełnej nazwie DW5600NASA20-7CR. Model ten powstał w korelacji z Narodową Agencją Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA). Jest to limitowana kolekcja, która na oficjalnej stronie Casio dostępna w cenie 130 USD. Projekt został zatytułowany „All Systems Go”.

Dlaczego właśnie Casio?

Casio G-Shock DW5600 powstał z okazji dziesięciolecia eksploracji kosmosu przez NASA. Z uwagi na hołd dla narodowej organizacji, kolor czasomierza został utrzymany w białych kolorach – taki sam jak skafander astronauty. Na kopercie dostrzegamy napis „NASA”, zaś na pasku widzimy napis „National Aeronautics and Space Administration”, czyli oczywiście rozwinięcie skrótu. Prócz tego z drugiej części zegarka, na mniejszej części paska dostrzegamy flagę Stanów Zjednoczonych. Prócz standardowych funkcji G-Shocka, do jakich przyzwyczaiła nas firma, czyli wstrząsoodporny system G-Shock, 200m wodoszczelności, minutnik wielofunkcyjny, timer, jest ciekawa funkcja podświetlenia. Mianowicie po uruchomieniu tej czynności na tarczy zegarka pojawia się podświetlony księżyc. Tą samą grafikę dostrzegamy na wygrawerowanej obudowie z tyłu sikora.

Całość zapakowana jest w eleganckie pudełko, utrzymane w biało czarnych kolorach symbolizujące kosmos z czerwonym napisem G-Shock i flagą Stanów Zjednoczonych.

Casio G-Shock DW5600NASA20-7CR - coś dla fanów marki

Podsumowując, Japońska firma zegarkowa jak zwykle przechodzi samą siebie. Kolejny limitowany zegarek, który każdemu fanowi Casio się spodoba. Model DW5600NASA20-7CR dopracowany jest w każdym szczególe.

Dzięki za uwagę. Mam nadzieję, że Ci się podobało. Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny – proszę, podziel się nim z innymi, udostępnij, prześlij znajomemu.

Zapraszam Cię również na swój instagram @zegarek_na_czas z którego dowiesz się o nowych postach, ale również krótkich newsach.

Źródło: https://tiny.pl/7gxkc

Inne artykuły, które mogą Cie zainteresować:

Wydłuż żywotność swojego zegarka

Jeżeli do tej pory myślałeś, że nie masz wpływu na żywotność swojego zegarka, to byłeś w błędzie. Świetnie sprawdza się tutaj powiedzenie „Jak dbasz, tak masz”. Otóż zegarek jest przedmiotem, który przy odpowiednim użytkowaniu znacznie wydłuży swoją prace.

Przeczytaj więcej »