fbpx

Rodzaje bransolet w zegarkach

Nie ulega wątpliwości, że zegarek jest elementem biżuterii każdego człowieka, która dostosowywana jest do okoliczności, w której aktualnie się znajdujemy. Aby Ci to lepiej zobrazować posłużę się przykładem. Wyobraź sobie, że idziesz na eleganckie przyjęcie, typu studniówka/wesele. W wyobraźni teraz powinieneś mieć na sobie swój ulubiony garnitur z komunii, który pasował na Ciebie 10 lat temu i myślałeś, że będzie cały czas dobry. Jak już odświeżysz garderobę przychodzi czas na dodatki i tutaj pojawia się temat czasomierza. Tak jak jestem miłośnikiem zegarków Casio G-Shock, tak one niekoniecznie sprawdzą się na taką okoliczność. Jeżeli zatem nie chcesz popełnić fax pas, to proponuję dostosować zegarek do ubioru. Jaki zatem wybrać do takiej okoliczności, spytasz? Otóż w dzisiejszym artykule zaprezentuję Ci trzy główne rodzaje bransolet w zegarkach

Kauczukowa bransoleta w zegarku

Pozwolisz, że rozpocznę od kauczukowej wersji bransolety w zegarku, a raczej paska, żeby uwolnić Cię trochę od utrapienia związanym z tym garniturem… Do rzeczy, kauczukowa bransoleta stosowana jest w zegarkach sportowych, chociażby właśnie w Casio serii G-Shock. Przede wszystkim największym atutem takiego paska jest to, iż nie chłonie on potu. Głównie dlatego zostaje stosowana w sikorach, które sprawdzają się na treningu. Wrzućmy jednak do tej wersji bransolety kilka odmian. W zegarkach sportowych górują paski z kauczuku, silikonu i generalnie tworzyw sztucznych. Idealnie sprawdzą się na treningu z Twoim crossfitowym partnerem. Ponadto czasomierze te świetnie sprawdzą się do codziennego casualowego stylu.

Skórzana bransoleta w zegarku

Dokładnie, jak już się pewnie domyślasz, wracam do myśli eleganckiego wyjścia w koszuli, pod krawatem/muchą. Skórzane paski w zegarku kojarzone są raczej z formalnymi wyjściami. Zgodzisz się ze mną, że głównie czasomierz z tym rodzajem bransolety wyciągany jest z szafki/pudełka jak już naprawdę chcemy pokazać klasę. Skórzane paski kompletnie nie nadają się na wyjście na basen, siłownie czy inne aktywności fizyczne. Przede wszystkim dlatego, iż skóra bardzo łatwo chłonie pot, pod wpływem wody się uszkadza, a co za tym idzie – skraca to żywotność naszej bransolety.

Ogniwowa bransoleta w zegarku

Ostatnim rodzajem bransolety jest bransoleta z ogniwami. Chyba najbardziej popularna, z największym zastosowaniem. Zegarek z tym rodzajem bransolety idealnie sprawdzi się zarówno przy wieczorowym ubiorze (Chyba, że przyjdziesz z Diverem na nadgarstku i zaczepi Cię śmieszek z pytaniem „Co, przyszedłeś tu ponurkować?”), jak i codziennym użytkowaniu. Najczęściej spotykamy się z bransoletą ze stali, tytanowej czy też ceramiki. Oczywiście, jak to zawsze bywa, zależne jest to od modelu jak i ceny czasomierza. Można w niej swobodnie pływać, pod warunkiem, że wodoszczelność zegarka  na to pozwala, jak i uprawiać inne aktywności fizyczne. Nie jest narażona na takie ubytki jak pasek skórzany

INNE ARTYKUŁY, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ

Wydłuż żywotność swojego zegarka

Jeżeli do tej pory myślałeś, że nie masz wpływu na żywotność swojego zegarka, to byłeś w błędzie. Świetnie sprawdza się tutaj powiedzenie „Jak dbasz, tak masz”. Otóż zegarek jest przedmiotem, który przy odpowiednim użytkowaniu znacznie wydłuży swoją prace.

Przeczytaj więcej »